معرفی شرکت

 

در راستای تحقق اهداف عالی مهندسین مشاور مبنی بر بکارگیری علوم مهندسی در ارائه و انجام خدمات مهندسی و فنی به منظور مشارکت در سازندگی و آبادانی کشور مهندسین مشاور ایران کارتوگرافی در سال 1346 تاسیس گردید. و نام خود را در ردیف اولین مهندسین مشاور در ایران به ثبت رسانید.

مهندسین مشاور ایران کارتوگرافی از همان سالهای نخست هدف اصلی خود را بکارگیری و ترویج تکنولوزی و علوم مهندسی در کشور قرار دادو همواره سعی نموده است همگام با توسعه علوم وپیشرفت تکنولوژی به عنوان یکی از پیشگامان ویکی از تخصصی ترین مراکز تهیه نقشه و اطلاعات مکانی درسطح کشور مطرح باشد.

از جمله نکات حائز اهمیت این مشاور این است که از همان ابتدای تاسیس تاکنون با بهره گیری از متخصصین مجرب و کار آزموده و تجهیزات منحصر به فرد سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه های مختلف علوم ژئوماتیک به امکان تهیه نقشه های مختلف در مقیاسهای گوناگون دست یازیده به طوریکه تا کنون آمار پروژه های انجام شده توسط شرکت بالغ بر 900 پروژه کوچک و بزرگ مملکتی در سطح کشور میباشد.

این مشاور با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب – با برنامه ریزی مدون و تلفیق دانش و تخصص افراد صاحب نظر در علوم و فنون مربوطه همواره نقشی پویا و موثر در انجام طرحهای عمرانی کشور ایفا نموده و جهت پویائی و به روز رسانی دانش فنی اولین نتایج تجارب فنی خود را برای اولیت بار در ایران در کتابی تحت عنوان (طراحی شبکه های آبیاری و زهکشی و کانال با استفاده از نرم افزار SDR MAP ) به چاپ رسانید وبا ارتباط نزدیکتر با جامعه نقشه برداری – عضو جامعه مهندسان مشاور ایران بوده و با ارتباط مداوم خود با محافل ومجامع مهندسی و دپارتمانهای فنی و نقشه برداری بین المللی سعی در توسعه علوم ژئوماتیک کشور دارد.

هم اکنون نیز پس از 40 سال ارئه خدمات متنوع و باکیفیت مطلوب در زمینه های مختلف علوم ژئوماتیک از قبیل :ژئودزی فتوگرامتری سیستمهای اطلاعات جغرافیائی دورکاوی کارتوگرافی و انجام حدود 900 پروژه کوچک و بزرگ مملکتی در سطح کشوربا در دست داشتن بالاترین رتبه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موفق گردید برای اولین بار در کشور با استفاده از تصاویر ماهواره ای نقشه های توپوگرافی با مقیاس 1/5000 تولید نماید.